FAQ

Není ve výrobcích nic zdraví škodlivé?

Škodlivé pro člověka ne, smrtelné pro bakterie ano. Antidote, sprej do bot, je pochopitelně agresivnější a obsahuje benzalkonium chloride, ten se běžně používá u antiseptik (protimikrobiální látky určené k aplikaci na živou tkáň) a čistících prostředků. Dráždí pokožku i oči, ale není to nic špatného, jen zabraňte styku s očima. Obecně používejte správně, nevymýšlejte hovadiny u očí a všechno bude v pořádku.

Jak často mám používat sprej do bot?

Používejte nejlépe aspoň jednou denně a vždy nechte větrat alespoň hodinu, než si boty nasadíte. Nejvhodnější je použít Antidote večer, přes noc nechat působit a ráno budou bacteria free.

Jak dlouho potrvá, než mi balík přijede?

Objednávky se snažíme expedovat co nejrychleji, chápeme, že máte problém, který nepočká. Uhrazené objednávky přijaté do 10 hodin expedujeme ten stejný den, pak přijede dopravce a budete muset počkat na další pracovní den.

Jak často mám používat sprej na nohy?

Remedy používejte ráno, případně kdykoli během dne, když potřebujete. Nejlíp před sportem a jakoukoli fyzickou aktivitou. Potom samozřejmě znovu po sprše, abyste předešli pocení a celému cyklu množení bakterií, pojídání potu a vzniku smradu.

Garantujete odstranění zápachu?

Za předpokladu, že boty vždy po použití dáváte vysušit a obecně se k nim chováte dobře, sprejujete pravidelně, tak ano, garantujeme. Snažte se dělat vše pro to, abyste problém vyřešili, a my vám pomůžeme vložit poslední článek do skládačky. Doporučujeme přečíst články na blogu, ve kterých vám radíme, co všechno se dá dělat.

Stačí výrobky používat jen chvíli nebo je potřeba neustále kupovat?

Bakterie se neustále množí, takže je potřeba je neustále eliminovat. Chápeme, že je to boj s větrnými mlýny, ale tak to prostě je. V létě se nohy potí více, takže někomu bude stačit používat v létě a v zimě vynecháte úplně. Někomu se budou nohy potit hodně i v zimě a bude muset pravidelně používat celoročně.

Jak dlouho mi spreje vydrží?

Sprej má dávkování 0,13 ml, do každé boty by bylo dobré dávat +/- 4 dávky. V každé plechovce je 1153 dávek, to vám tedy vydrží na očistění 144 párů bot. Kolikrát denně budete boty dezinfikovat je na vás. To stejné platí i pro sprej na nohy, jen tam těch dávek asi stačí +/- 3 na každou nohu.

Sprej mi nestříká, co s tím?

Výrobky jsme udělali tak, aby se používaly sprejem dolů. Je to podstatně pohodlnější. Otočte tedy sprej dolů hlavou a směle stříkejte.

Máte nějaké dárkové balení?

Dárkové balení zatím neděláme. Pokud by byl velký zájem, tak můžeme vymyslet.

Kde to vyrábíte?

Hmotu vyrábíme u nás, v České republice. Plechové láhve odebíráme od partnerů z Francie.

Jsou výrobky atestované?

Výrobky samozřejmě prošly veškerými testy, které naše legislativa i legislativa Evropské unie požadují. Jsou tedy naprosto v pořádku a splňují vše, co by splňovat měly.